O jablon.ke

Jablon.ka je značka ručne šitého oblečenia z prírodných materiálov, ktorá chce priniesť pocit ženskosti, jemnosti a jedinečnosti. Je inšpirovaná vintage štýlom, retrom, starými filmami a fotografiami a knižnými príbehmi.
Je odpoveďou na rýchlu módu aj dobu. Chce ukázať, že oblečenie môže mať hodnotu v kvalitnom materiále, detailnom prevedení, nadčasovom dizajne a v poctivom krajčírskom remesle.
Je založená z lásky k pomalej móde, starým časom, prírode, okoliu, udržateľnosti, poctivosti, lokálnej tvorbe a k človeku. Z lásky k žene a ženskosti.

Každý kúsok je navrhnutý, strihaný a ušitý mnou (Terezkou). Snažím sa navrhovať modely, ktoré sú nadčasové, dizajnové, ktoré vyzerajú, akoby vyšli z rozprávky, v ktorých sa budete cítiť ako hrdinky z románu a ktoré v sebe nesú ducha starých čias ❤

O Terezke

Volám sa Terézia Bolnová a tvorím pod menom jablon.ka, ktoré som titulovala značkou oblečenia.
Vyštudovala som odbor propagačné výtvarníctvo. Po ukončení som začala študovať na vysokej škole odbor sochárstvo, ktorý som nedokončila.
Láska k materiálu a k tvoreniu ma priviedla k šitiu, ktorému sa venujem od strednej školy. 
Túžba sebarealizácie ma podnietila k založeniu vlastnej maličkej "značky", o ktorú sa starám sama. Od navrhovania a šitia, cez fotografovanie a sociálne siete, až po odpisovanie, balenie a odosielanie objednávok :)

Šijem v maličkom "ateliéri" (izba v byte). Mám plno izbových rastlín. Ľúbim svojho manžela, melancholické filmy, knižnú klasiku a každý deň sa snažím byť vďačná Bohu za všetko, čo mám (aj za to, čo nemám).